Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Oyuncuları Konusu Kim Kimdir Oyuncu Kadrosu

1 sene önce
Reklamlar

 
Reklamlar

Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul’un fethine kadar olan süreci ekranlara taşıyacak olan yeni dizi Mehmed Bir Cihan Fatihi bu akşam Kanal D ekranlarında başlıyor.

O3 Medya imzalı dizinin başrolünde ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu yer alıyor. Altan Dönmez’in yönettiği dizide Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Kenan İmirzalıoğlu’na usta oyuncu Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Sedef Avcı, Ertan Saban, Burak Tamdoğan, Funda Eryiğit ve Toprak Sağlam eşlik ediyor.


Reklamlar

O3 Medya’nın Kanal D için çektiği Mehmed: Bir Cihan Fatihi 20 Mart’tan itibaren her hafta salı akşamları Kanal D’de.

Mehmed: Bir Cihan Fatihi Konusu

İstanbul yüzyıllardır defalarca kuşatılmış ancak ne toplar surları açabilmiş ne de Haliç’in zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Mehmed şehri almak istiyorsa hem Bizans İmparatorluğu’nu hemde devlet içindeki veziriazam Çandarlı’ya karşı mücadele etmek durumundadır. Çağının ötesindeki bu Sultan zekası, stratejik dehası ve zafere olan inancıyla engelleri aşarak ilerleyecektir. Tahta çıktıktan iki sene sonra şehri kuşatır ve 53 günlük kuşatmanın ardından imkansızı başararak Konstantinopolis’i fetheder. Bu büyük hayalini gerçekleştirerek tarihe de adını yazdırır. İstanbul’un fethinden sonra Fatih namı ile anılan Sultan Mehmed Han yeni bir çağın kapısını aralar ve kıtalara hükmedecek büyük bir Cihan İmparatorluğu’nun temelini atar.


Reklamlar

Mehmed: Bir Cihan Fatihi Oyuncuları

Kenan İmirzalıoğlu ( II. Mehmed);

Başarılı oyuncu 18 Haziran 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Sanat hayatına 1997 yılında katıldığı Best Model of Turkey’de 1. seçilmesiyle adım atmıştır. Ayrıca Türkiye’de 1. olduğu için sonrasında Best Model of The World’e katılmış yine 1. olmuştur. Yakışıklı oyuncu 1998 yılında Deli Yürek isimli dizide Yusuf Miroğlu karakteri ile izleyenlerin gönlüne taht kurmuştur. Daha sonra ise Hayat Bağları, Alacakaranlık, Acı Hayat, Ezel ve son olarak ta Karadayı dizisinde yer almıştır. Oynadığı tüm diziler neredeyse reyting rekorları kırmıştır. 2016 yılında güzel oyuncu Sinem Kobal ile hayatlarını birleştirmiştir.


Reklamlar

Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa);

16 Temmuz 1945 Sivas doğumlu oyuncu Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. Usta oyuncu daha önceden Yılan Hikayesi, Üzgünüm Leyla, Bir İstanbul Masalı, Ödünç Hayat, Anadolu Kaplanı, Asi, Deli Saraylı, Bir Çocuk Sevdim, Karadayı ve İçerde gibi dizi projelerinde rol almıştır.


Reklamlar

Büşra Develi (Eleni);

25 Ağustos 1993 İzmit doğumlu oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. En son Akilah Azra Kohen’in çok satan kitabından uyarlanan Fi dizisinin kadrosunda yer alan deneyimli oyuncu daha önceden Tatlı İntikam ve Tatlı İntikam da rol almıştır. Başarılı oyuncu ayrıca Ayla ve Hadi Be Oğlum adlı sinema filmlerinde sahne almıştır.

Sedef Avcı (Leyla);

22 Ocak 1982 Adana doğumlu oyuncu hatırlanacağı üzere en son Evlat Kokusu adlı televizyon dizisinde rol almıştır. Deneyimli oyuncu kariyeri boyunca Bedel, Ezel ve Menekşe ile Halil gibi fenomen dizi projelerinin kadrosunda yer almıştır.

Hazal Filiz Küçükköse (Melike);

9 Şubat 1988 Mersin doğumlu güzel oyuncu en son Rüya adlı televizyon dizisinde rol almıştır. Başarılı oyuncu daha önceden ise Kara Sevda, Günahkar, Ustura Kemal ve ilk oyunculuğa başladığı Deniz Yıldızı gibi dizi projelerinde yer almıştır.

Gürkan Uygun (Delibaş);

27 Mayıs 1974 İzmit doğumlu oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Daha önceden Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Kurtlar Vadisi, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak, Kehribar ve Bu Şehir Arkandan Gelecek’in kadrosunda yer almıştır.

Toprak Sağlam (Bizanslı Teodora);

9 Ekim 1985 İstanbul doğumlu oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almıştır. 2005 yılından başladığı oyunculuk hayatı boyunca İlk Göz Ağrısı, Karınca Yuvası, Hicran Yarası, Yerden Yüksek, Böyle Bitmesin, Osmanlı Tokadı ve Bodrum Masalı gibi dizi projelerinde yer almıştır.

Ertan Saban (İmparator Konstantin);

4 Aralık 1977 Üsküp doğumlu oyuncu Makedonya Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra kardeşi Erman Saban ile Makendonya Türk Tiyatrosu’nda sahne almış daha sonra Türkiye’ye gelerek Elveda Rumeli, Kurtlar Vadisi, Sakarya Fırat ve Mutlu Ol Yeter gibi projelerde rol almıştır.

Leyla Tanlar (Esleme);

30 Aralık 1997 İzmir doğumlu genç oyuncu İzmir Otuzbeş Buçuk Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almıştır. Daha önceden Paramparça dizisinde Cansu Gürpınar’ı canlandırmıştır.

Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa);

1 Ocak 1971 Ankara doğumlu oyuncu Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha önceden Adak, Hakkını Helal Et, Kara Yılan, Parmaklıklar Ardında, Küçük Kadınlar, Geniş Aile, 6 Mantı, Kara Para Aşk, Göç Zamanı ve Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi dizi projelerinde rol almıştır.

Funda Eryiğit (Evdoksiya);

1 Mart 1984 Hollanda doğumlu Türk oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Deneyimli oyuncu daha önceden Canım Ailem, İstanbul’un Altınları, Uçurum, Karadayı, Eski Hikaye, Gecenin Kraliçesi, Poyraz karayel ve Kara Yazı gibi dizi projelerinde rol almıştır.

İsmail Demirci (Şehzade Orhan);

13 Kasım 1984 Ankara doğumlu oyuncu Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. En son Babamın Günahları adlı televizyon dizisinde rol alan deneyimli oyuncu daha evvelden Serçe Sarayı, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Fabrika Kızı, Kod Adı Reaksiyon, Ben Onu Çok Sevdim, Mor Menekşeler, Anneler ile Kızları, Türkan ve Kurtlar Vadisi Pusu’nun kadrosunda yer almıştır.

Atsız Karaduman (Zağanos Paşa);

1 Ocak 1956 Ankara doğumlu oyuncu Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümü mezunudur. Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahne almıştır. Televizyon dünyasında ise Güz Yangını, Kurtlar Vadisi Pusu, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Karadayı, Suskunlar, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Çanakkale Yüzyıllık Mühür, Hayat Şarkısı, Arka Sokaklar ve İsimsizler’in kadrosunda yer almıştır.

İdil Fırat (Mara Hatun);

5 Kasım 1972 Ankara doğumlu oyuncu 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Son olarak Poyraz Karayel’in kadrosunda yer alan deneyimli oyuncu daha önceden Hayat Ağacı, Ben Onu Çok Sevdim, Şubat, Çıplak Gerçek, Kalbim Seni Seçti, Kalpsiz Adam, Köprü, Zerda, Ayrılsak da Beraberiz ve Deli Yürek gibi dizi projelerinde rol almıştır.

Serdar Orçin (Demetrios);

21 Ocak 1976 Bayburt doğumlu oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. En son Fox’un büyük umutlar beklediği fakat kısa süre sonra final yaptığı Kayıtdışı’nda rol alan deneyimli oyuncu daha önceden ise Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Oyunbozan, Beş Kardeş, Ulan İstanbul, Galip Derviş, Muhteşem Yüzyıl, Gümüş ve Gülbeyaz gibi projelerde rol almıştır.

Taner Birsel (Sultan Murad);

1 Ocak 1959 Manisa Akhisar doğumlu oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Daha çok tiyatro ve sinema filmlerinde rol almıştır. Usta tiyatrocu en son gişe rekorları kıran Ayla filminde Yzb Fuat’ı canlandırmıştı.

Mert Yazıcıoğlu (Korkut);

10 Mayıs 1993 İstanbul doğumlu oyuncu Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Genç oyuncu daha önceden Dedemin İnsanları, Kayıp Şehir, Karagül ve Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi projelerde rol almıştır.

Kaan Çakır (İshak);

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Reklamlar

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.