Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Oyuncuları Konusu Kim Kimdir Oyuncu Kadrosu

2 hafta önce
Reklamlar

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Oyuncuları Konusu Kim Kimdir Oyuncu Kadrosu
Reklamlar

Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul’un fethine kadar olan sürecini ekranlara taşıyacak olan yeni dizi Mehmed Bir CihanFatihi yakında Kanal D ekranlarında başlıyor. O3 Medya‘nın yeni dizisi Mehmed: Bir Cihan Fatihi‘nin başrolünde ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu yer alıyor.

Altan Dönmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu Fatih dizisinde Fatih Sultan Mehmet’i Kenan İmirzalıoğlu canlandıracak. Usta oyuncular Çetin Tekindor, Metin Akpınar ve Altan Erkekli’nin yanı sıra dizide Burak Tamdoğan Gürkan Uygun, Serkan Keskin, Ertan Saban, Funda Eryiğit ve Toprak Sağlam yer alıyor.

Çok yakında Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Fatih dizisi için O3 Medya hızlı bir çalışma sürdürüyor.


Reklamlar

Mehmed: Bir Cihan Fatihi Konusu;

Dizinin genel konusu ise Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatmaktadır.

Mehmed: Bir Cihan Fatihi Oyuncuları;


Reklamlar

Kenan İmirzalıoğlu (Fatih Sultan Mehmed);

Başarılı oyuncu 18 Haziran 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Sanat hayatına 1997 yılında katıldığı Best Model of Turkey’de 1. seçilmesiyle adım atmıştır. Ayrıca Türkiye’de 1. olduğu için sonrasında Best Model of The World’e katılmış yine 1. olmuştur. Yakışıklı oyuncu 1998 yılında Deli Yürek isimli dizide Yusuf Miroğlu karakteri ile izleyenlerin gönlüne taht kurmuştur. Başarılı oyuncu daha sonra ise Hayat Bağları, Alacakaranlık, Acı Hayat, Ezel ve son olarak ta Karadayı dizisinde yer almıştır. Oynadığı tüm diziler neredeyse reyting rekorları kırmıştır. Şu sıralar ise 2016 yılında güzel oyuncu Sinem Kobal ile hayatını birleştirmiştir.


Reklamlar

Seda Bakan (Çiçek Hatun);

10 Ekim 1985 İstanbul doğumlu oyuncu Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü mezunudur. Türvak Sinema Oyunculuk Okulu’nda eğitim aldıktan sonra Pars Narkoterör dizisi ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. Akabinde Adanalı, Geniş Aile, Behzat Ç, Kardeş Payı ve son olarak Bana Sevmeyi Anlat’ın kadrosunda yer almıştır.


Reklamlar

Selin Demiratar (Hatice);

20 Mart 1983 İstanbul doğumlu oyuncu Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı mezunudur. Daha önceden Koçum Benim, Lise Defteri, Acı Hayat, Adanalı, Dur Yolcu, Gazi, Şüphe ve Huzur Sokağı’nın kadrosunda yer almıştır.

Çetin Tekindor (Çandarlı);

16 Temmuz 1945 Sivas doğumlu oyuncu Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. Usta oyuncu daha önceden Yılan Hikayesi, Üzgünüm Leyla, Bir İstanbul Masalı, Ödünç Hayat, Anadolu Kaplanı, Asi, Deli Saraylı, Bir Çocuk Sevdim, Karadayı ve İçerde gibi dizi projelerinde rol almıştır.

Metin Akpınar (Akşemseddin);

2 Kasım 1941 İstanbul doğumlu usta oyuncu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunudur. Oyunculuğa tiyatro ile başladıktan sonra dönemin başarılı yeşilçam filmlerinde rol almıştır. En son Show TV’de yayınlanan duygusal/dram dizisi Aşk Laftan Anlamaz’ın kadrosunda yer almıştır.

Gürkan Uygun;

27 Mayıs 1974 İzmit doğumlu oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Daha önceden Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Kurtlar Vadisi, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak, Kehribar ve Bu Şehir Arkandan Gelecek’in kadrosunda yer almıştır.

Toprak Sağlam;

9 Ekim 1985 İstanbul doğumlu oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almıştır. 2005 yılından başladığı oyunculuk hayatı boyunca İlk Göz Ağrısı, Karınca Yuvası, Hicran Yarası, Yerden Yüksek, Böyle Bitmesin, Osmanlı Tokadı ve Bodrum Masalı gibi dizi projelerinde yer almıştır.

Sevinç Meşe;

5 Mart 1988 Elazığ doğumlu oyuncu 2013 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında 1. olmuştur. Beykent Üniversitesi Sinema ve Televiyon Bölümü mezunudur. Kanal-İ-zasyon ve Eğreti Gelin ladik adlı projelerde rol almıştır.

Altan Erkekli;

18 Ocak 1955 İstanbul doğumlu oyuncu Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Usta oyuncu daha önceden Vizontele, Havada Bulut, Bir İstanbul Masalı, Beyaz Gelincik, Bir Demet Tiyatro, Adanalı, Bahar Dalları, Yerden Yüksek, Şen Yuva, Yalan Dünya, Kara Ekmek ve Hangimiz Sevmedik gibi projelerde rol almıştır.

Ertan Saban;

4 Aralık 1977 Üsküp doğumlu oyuncu Makedonya Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra kardeşi Erman Saban ile Makendonya Türk Tiyatrosu’nda sahne almış daha sonra Türkiye’ye gelerek Elveda Rumeli, Kurtlar Vadisi, Sakarya Fırat ve Mutlu Ol Yeter gibi projelerde rol almıştır.

Serkan Keskin;

25 Kasım 1977 İzmit doğumlu oyuncu Akademi İstanbul’da eğitim almıştır. Hırsız Polis, Bıçak Sırtı, Bu Kalp Seni Unutur mu, Deli Saraylı, Leyla ile Mecnun, Muhteşem Yüzyıl ve Hayat Şarkısı gibi dizilerin kadrosunda yer almıştır.

Leyla Tanlar;

30 Aralık 1997 İzmir doğumlu genç oyuncu İzmir Otuzbeş Buçuk Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almıştır. Daha önceden Paramparça dizisinde Cansu Gürpınar’ı canlandırmıştır.

Burak Tamdoğan;

1 Ocak 1971 Ankara doğumlu oyuncu Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha önceden Adak, Hakkını Helal Et, Kara Yılan, Parmaklıklar Ardında, Küçük Kadınlar, Geniş Aile, 6 Mantı, Kara Para Aşk, Göç Zamanı ve Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi dizi projelerinde rol almıştır.

Enes Turan;

Funda Eryiğit;

Loading...
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.