Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Dizi ve Sinema filmlerinde ki büyük sıçrayış

11 ay önce
Reklamlar

Dizi ve Sinema filmlerinde ki büyük sıçrayış
Reklamlar

Gün geçmiyor ki yeni bir dizi veya film başlamasın. Özgün senaryo üretme noktasında kısır dönemler geçiren Dünya sinema ve dizi yapımları sektörü bu kıtlığı yavaş yavaş aşıyor gibi görünüyor. Büyük izleyici sayısı yakalama başarısı gösterseler de ülkemiz özgün senaryoya sahip diziler noktasında daha yavaş bir gelişim gösteriyor.
Amerika’nın en büyük kablolu yayın kanallarından olan FX’in 2016 yılı sonlarına doğru yaptığı araştırma ortaya koydu ki Amerika’da geçtiğimiz yıl tam 455 özgün senaryoya sahip dizi projesi hayata geçirilmiş. Tabi ülkemizde henüz yıllık bu kadar fazla sayıda dizi üretiminin yakınına bile yaklaşabilmiş değiliz ancak az sayıda ki dizi projelerinde bile hala yabancı dizilerin uyarlamalarının yoğunlukta olduğu dizi projelerini hayata geçiriyoruz.

Örneğin güzel oyuncu Hazal Kaya’nın başrolünde yer alacağı ile ilgili çıkan dizi haberi de gösteriyor ki ekranlarda yeni başlayacak olan bu dizi çok izlenen Shameless dizisinin bir uyarlaması olacakmış. 2017 yılı içerisinde bu şekilde kitap veya yabancı dizilerin uyarlaması olarak ekranlara taşınacak farklı projeler olduğunu da söyleyebiliriz. Tabi yine de Türk dizi sektörünün kendini geliştiriyor olduğu gerçeğini ve özgün senaryolar ile de oldukça başarılı yapımlar üretildiğini söylemezsek “hak yemiş” oluruz.
Film sektöründe ise altın çağlarımızı yaşıyoruz. Neyse ki, sinema haberleri için daha pozitif konuşabiliriz, çünkü özgün filmler yapıldığını söylemek mümkün. 2017 yılında pek çok yerli film beyazperde de izleyicileri ile buluşmayı bekliyor. Çalgı Çengi, Recep İvedik 5, Reis ve daha pek çok sinema filmi izleyicilerden tam not alacak gibi duruyor.

Loading...
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.